İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Benetton: Nebim V3 enflasyon Muhasebesi ile enflasyon değerlemelerimizi hızlı ve hatasız bir şekilde yapabiliyoruz

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

1965’te İtalya’da kurulan; rengarenk kadın, erkek, çocuk giyim ürünleri ile 1985 yılında Türkiye pazarına giren Benetton Nebim’in yenilikçi çözümleriyle iş süreçlerini yönetmeye devam ediyor. Benetton Muhasebe Müdürü Oktay Dinç hayata geçirdikleri Nebim V3 Enflasyon Muhasebesi projesiyle ilgili görüşlerini paylaştı.

Nebim V3 Enflasyon Muhasebesi projesi ile süreci nasıl yönetiyorsunuz, işleyişi anlatabilir misiniz?

Bildiğiniz gibi Enflasyon Muhasebesinin başlangıç süreci biraz zor olmuştu çünkü kimse bilmiyordu. Çok zor bir işlem olduğunu düşünüyorum. Tabi süreç daha başlamadan, tebliğ yayınlanmadan önce o kadar çok mailleşme ve bilgi kirliliği oluştu ki aslında ben çok korkmuştum çünkü ilk defa karşılaştığım bir işti benim için, daha önceki sürece denk gelmemiştim. Bu süreci gözümde çok büyüttüm açıkçası çünkü Excellerle mi işleyecek, her geçici vergi dönemlerinde excelleri revize etmemiz mi gerekecek, bunların kayıtları ayrı bir problem olacak gibi düşünceler vardı ama gerçekten Nebim bu konuda beni çok rahatlattı. Şöyle ki, tüm oranları zaten siz içeri yüklemiştiniz dolayısı ile tek yapmamız gereken sadece Windows kurar gibi sihirbazları oluşturmak oldu. Bu açıdan ben çok rahatladım ve bunun bir farklı getirisi de her geçici vergi döneminde bir sürü Excel ile uğraşmaya gerek kalmadı zaten kayıtlar Nebim’de var ve o kayıtları sadece yaşatacaksınız ya da Enflasyon Muhasebesi kayıtlarına uyarlayacaksınız. Bu benim için çok büyük kolaylık oldu açıkçası.

Bu projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi paylaşır mısınız?

Kendimi bir kullanıcı olarak düşündüğüm zaman stokları Enflasyon Muhasebesi üzerinden derlerken, sabit kıymetleri derlerken çok rahat işlem yapabiliyorum. Tek üzüldüğüm taraf 180’li hesaplar. 180’li hesaplarda da duran varlıklarda olduğu gibi kartlara o fark yedirilebilseydi çok daha rahat ederdik diye düşünüyorum.

Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

Zaman tasarrufu oldu. Bunu Excel datası üzerinde yapsaydım hem hata oranı yükselecekti hem de ciddi zaman kaybı olacaktı. Tüm değerlenmiş rakamlar ve ham data Nebim’de tutulduğu için ben istediğim zaman istediğim bir geçici vergi döneminde aynı kayıtları tekrar canlandırabilir ve hareket ettirebilirim.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email