İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Chakra: Nebim V3 Banka Entegrasyonu ile Tüm Banka Hesaplarımızı Tek Ekrandan Yönetebiliyoruz

Tüm iş süreçlerini Nebim V3 ERP ile yöneten Chakra, Nebim ile yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. Chakra ERP Proje Yöneticisi Serkan Şengöz Nebim V3 BulutTahsilat Online Banka Entegrasyonu hakkında görüşlerini paylaştı.


Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

“Chakra 2005 yılında yönetim kurulu başkanımız Ali Rıza Kocaer tarafından kurulmuştur. Aynı zamanda Kocaer grubuna bağlı bir anonim şirketidir. Ürün grubumuz olan banyo, havlu, bornoz, ev tekstili ve yatak odası ürünlerimiz Kocaer Tekstil’in %100 yerli üretimidir. Bunun yanında ev dekorasyonu, mobilya, sofra, mutfak ve kozmetik gibi ürün gruplarımız da mevcuttur. Şu anda yurt içinde ve yurt dışında toplam beş farklı ülkede 50 satış noktamızda ev tekstili hizmeti veren bir markayız.”

Nebim V3 BulutTahsilat Online Banka Entegrasyonu ile süreci nasıl yönetiyorsunuz, işleyişi anlatabilir misiniz?

“Biz öncelikle gelen ve giden tüm banka hareketlerimizi anlık olarak bankalardan alıp Nebim V3’e işliyoruz. Bunun yanı sıra POS entegrasyonu ile bankalardan anlık olarak hızlı bir şekilde POS’ları Nebim V3’e alıp, finans departmanımızda kontrol gerçekleştirerek POS hareketlerini Nebim V3’e işlemiş oluyoruz. Anında Nebim V3 içerisinde de muhasebe fişleri, mahsup fişleri işlenmiş oluyor. Birden fazla banka için tek bir ekranda banka hareketlerimizi, banka bakiyelerimizi, hesaplarımıza gelen ve giden ödemelerimizi çok rahatlıkla takip ediyoruz. POS analiz raporu alıyoruz. Burada herhangi bir hata durumunda banka veya mağaza kaynaklı ise bunu yakalama şansımız çok kolay oluyor ve mağaza ya da bankaya geri dönüşü daha hızlı yapmış oluyoruz. Bu sürecin bizi hızlı ve hatasız bir noktaya getirdiğini söyleyebilirim.”  


Projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi paylaşır mısınız?

“Her projede tabi ki sancılı süreçler olabiliyor. Biz bunları çok az yaşadık. Bir problem yaşadıysak eşleştirme sırasında yaşadık. Dolayısı ile orada da IBAN ile eşleştirme olduğu için bizim tarafımızda biraz zaman kaybı yaşadık ama bunun dışında gayet rahat ve hızlı bir geçiş gerçekleştirdik.”


Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir? 

“En önemli avantajı birden fazla banka ile çalışan firmalar için özellikle hareketlerin tek bir noktadan alınması ve bunların anlık olarak Nebim V3’e işleniyor, kontrollerinin yapılabiliyor, özellikle POS hareketlerinin işlenebiliyor olması çok büyük bir kolaylık. BulutTahsilat tarafında tabi az önce de bahsettiğim gibi tek bir ekranda bütün banka hareketlerini kontrol edebiliyoruz. Hata yakalama şansımız müthiş oranda arttı diyebilirim yani örnek olarak bankayla belirli bir taksit üzerinde bir komisyon anlaşmamız oluyor fakat banka ile anlaştığınız komisyon dışında bazı hareketler olabiliyor ve biz bu uygulama sayesinde çok rahat bunları yakalayabiliyoruz. Hem Bulut Tahsilat tarafında hem de Nebim V3 tarafında POS ve banka hareketlerinin işlenme noktasında iki ayrı kulvarda hata yakalama şansımız oldu. İşlemlerin hatasız yürütülmesi noktasında çok büyük bir avantaj sağladı bize. Bu nedenle BulutTahsilata ve Nebim’e bu entegrasyonu sağladığı için teşekkür ediyoruz.”

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email