İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Eliş Şile Bezi Tekstil: Nebim V3 ile Tüm İş Süreçlerimizi Hızlı ve Verimli Bir Hale Getirdik

1999 yılında kurulan ve kadın, erkek, çocuk kategorilerinde %100 doğal pamuk kumaştan ürettiği ürünlerle müşterilerine hizmet veren Eliş Şile Bezi, tüm iş süreçlerini Nebim V3 ERP ile yönetiyor. Eliş Şile Bezi Proje Müdürü Özkan Demir Nebim V3 ERP ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Firmanızdan kısaca bahsedebilir misiniz?

“Eliş Şile Bezi Tekstil, genel müdürümüz Hasan Kayan tarafından 1999 yılında kurulmuştur. Şirketimiz kadın giyim başta olmak üzere erkek ve çocuk giyim ürünleri de üretmektedir. Diğer tekstil firmalarından farklı olmamızı sağlayan konu ise 20 yılı aşkın bir süredir üretim aşamalarının meşakkatli ve zorlu olduğu, ülkemize has şile bezi %100 pamuk kumaştan giyim ürünleri üretmemizdir. Genel olarak şirketimizden bahsetmem gerekirse 150’ yi aşkın çalışanıyla Türkiye’ de kendimize ait 7 mağazamız, ayrıca 81 ilde toptan olarak ürün satışı yaptığı 1000’ e yakın mağazanın yanı sıra silemoda.com online satış sitemiz ve marketplace satış yerlerindeki noktalarımızla hizmet vermektedir. Ayrıca dünya genelinde Amerika başta olmak üzere Avrupa ve Orta Doğu’da birçok ülkeye kendi markamız ürünlerinin ihracatı yanı sıra farklı markalara da üretim yapmaktayız.

Yıllardır toptan satışta kazandığımız tecrübeyi 2018 yılının sonundan itibaren perakende satış için de uygulamaya karar verdik. Bu çalışmaların başında grup şirketi olan Şile Moda e-Ticaret şirketiyle silemoda.com internet sitesiyle online satış mağazamıza start verdik. 2020 yılında Nebim V3’ ün getireceği birçok rahatlıkla beraber yaklaşık 5 mağaza daha açılması planlanıyordu fakat pandemi süreci nedeniyle ertelendi. Geniş ürün yelpazesine sahip olan Eliş Şile Bezi birçok kategoride üretim yapmaktayız.

 Kadın giyim, otantik giyim, tesettür giyim, plaj giyim, hac ve umre kategorisinin yanı sıra büyük beden ürünlerde de geniş koleksiyona sahibimiz. 2020 yılında ise ilk kez yine doğal ürün üretimi çizgisinden ayrılmadan %100 pamuk flanel pazen pamuk kumaş ile sonbahar / kış sezonu için geniş bir koleksiyon hazırladık. Marka olarak hedefimiz ve vizyonumuz, yılın 12 ayı müşterilerimize %100 pamuktan doğal sağlıklı giysiler sunmaktadır. Her yıl yeni sezonda ortalama 100 adete yakın yeni model ile kreasyonumuzu daha geniş bir hale getirmek istiyoruz.”     

Nebim V3 ile süreçlerinizi nasıl yönetiyorsunuz, işleyişi anlatabilir misiniz?

“Nebim V3 ERP ile tanışmadan önce gerçekten çok zorlanmış olduğumuzu fark ettik. Şu an merkez şirketimiz ve iş ortağı şirketimizde Nebim V3 kullanmaktayız. Mağazalarımız, ofis kullanıcılarımız, depo, üretim ve e-Ticaret sitemizle tüm departmanlarımızda süreci Nebim V3 ile yürütmekteyiz. Kısaca özetlemek gerekirse e-Ticarette tüm mağaza ve depo stoklarını satışa sunabiliyoruz. Muhasebe kısmında otomatik faturalama e-Arşiv ve e-Fatura hizmetlerinin haricinde e-Defter hizmeti de alabiliyoruz. Süreç işlemeye başladıktan sonra aslında zorlandığımız birçok konunun Nebim V3 ile basit ve pratik bir şekilde kolayca çözülebildiğini anladık.”

Projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız?

“Projeye ilk olarak Eylül 2020 tarihinde başladık. İlk başta çok tedirgindik fakat ne istediğimizi bildiğimiz için Nebim’e konuyu anlatmamız, süreç için izleyeceğimiz yolu bize kolayca çıkarmalarında etkili oldu ve ne istediysek anında sundular. Yaklaşık 6 aylık bir süreç içinde sistemimiz belli bir oranda oturdu. Tabi arada yeni istediğimiz geliştirmelerle ve ayrıca personelin takıldığı konularda olmadı değil ancak Nebim ekipleri çok hızlı aksiyon alabiliyorlar. Sürece başlamadan önce birçok ERP programı ve yazılım denedik fakat sonunda tekstil sektöründe yazılım anlamında lider olan Nebim V3 ERP ile bir yol haritası çizdik ve haritadaki bütün aşamaları adım adım uygulayarak şimdi kullanmakta olduğumuz sistemi oluşturduk. Şimdilik oldukça memnunuz.”

Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

“Öncelikle üretim aşamalarının ve mağazaların muhasebeyle olan entegrasyonu hem rapor hem de muhasebeleşme anlamında bizi çok rahatlattı. e-Ticaret sitemizde ise tüm mağaza depolarını doğru bir şekilde kullanıp müşteri tarafında satışa dönmesini sağlamasının yanı sıra bekleyen stok ve rapor yönetimiyle satışa yönlendirmesi de çok güzel bir faydadır. Bunların yanı sıra gelen siparişlerin otomatik faturalanması iade ve değişim takibi süreçleri de kolaylaştı. Satış hızımıza göre RPT verme konusu da bizim için önemli bir faktör tabi. Ayrıca konsinye çalışmalarının takibi çok zorlu bir süreçti ve bu süreci de Nebim V3 ERP rahatlattı diyebiliriz.”

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email