İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Faik Sönmez

FAİK SÖNMEZ Yönetim Kurulu Başkanı, Mete Sönmez:

“Nebim ile kaynaklarımızı daha verimli kullanıyoruz.”

Firmamızda 2004 yılından itibaren üretimden, satışa kadar tüm aşamalarda Nebim yazılımlarını kullanıyoruz. O dönemde kullandığımız yazılım, firmamızın ihtiyaçlarını ve beklentilerimiz tam anlamıyla karşılamıyordu. Seçim aşamasında “kaynaklarımızı en iyi şekilde kontrol edip, hızlı karar vermememizi sağlayan bir yazılım çözümü” arayışına girdik. Seçeceğimiz yazılımın perakende sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılamasını ve esnek yapıda olmasını hedefliyorduk. Yaptığımız araştırmada Nebim’in sektör tecrübesinin diğer aday firmalar arasında öne çıktığını gördük ve tercihimizi Nebim yönünde kullandık.

Faik Sönmez’in tarihçesinden bahseder misiniz?

1950 yılında sipariş üzerine çalışmaya başladık, kısa sürede İstanbul’un en aranılan kadın terzisi olduk ve ısmarlama dikişten gelen prova ve kalıp bilgisini 1972 yılında aynı titizlikle konfeksiyona aktardık. 30 seneyi aşkın prova tecrübesiyle Türk kadınının ölçülerine uygun kalıplar hazırlayarak; kişiye özel tasarlanmış kadar rahat giysileri, özenli dikişi, kaliteli kumaşları ulaşılabilir fiyat anlayışı ile sunmaya devam ediyoruz. Faik Sönmez’de değişim 60 yıldır devam etmekle beraber kalite anlayışımız hep aynı.

Yılların tecrübesiyle oturmuş temel kalıplar, her cins kumaş için milimetrik olarak revize ediliyor. 6 ay öncesinden başlayarak 1000 civarında model numunesi dikiliyor ve elenerek 400 model hayata geçiriliyor. Giysiler uzun yıllar boyunca Faik Sönmez ile bizzat çalışmış ve bu kurumda yetişmiş terziler tarafından dikiliyor. Tüm mağazalarımızdaki tadilat servisi, alınan giysinin bedene tam istenen şekilde oturmasını sağlıyor. Faik Sönmez’de 61 yıllık tecrübemizle büyük bedenin, küçük beden giysinin büyütülmüş hali olmadığını biliyoruz. Tüm modellerimizde bu detayı göz önünde bulunduruyoruz. Her dönem klasik olabilecek giysilerimizde ‘şıklık’, ‘sadelik’, ‘detaya gösterilen özen’, özetle ‘kalite’ anlayışını ön planda tutuyoruz. 40 beden ve üzeri kadınların modayı kendilerine uyarlayıp içinde kendilerini mutlu ve ‘trendy’ hissedebilecekleri, günün çizgilerini taşıyan modeller üretiyoruz. Bugün Türkiye’de 12 farklı ilde toplam 32 mağazamız ve sayıları 60’a yaklaşan toptan satış noktalarımız ile yurtdışında Erbil (Irak)  ve Bakü’de (Azerbaycan) 2 adet mağazamız ve internetten satışımız ile müşterilerimize ulaşıyoruz.

Nebim çözümlerini uygulamaya başlarken belirlediğiniz hedefler nelerdi?

Firmamızda 2004 yılından itibaren üretimden, satışa kadar tüm aşamalarda Nebim yazılımlarını kullanıyoruz. O dönemde kullandığımız yazılım, firmamızın ihtiyaçlarını ve beklentilerimiz tam anlamıyla karşılamıyordu.  Seçim aşamasında “kaynaklarımızı en iyi şekilde kontrol edip, hızlı karar vermememizi sağlayan bir yazılım çözümü” arayışına girdik. Seçeceğimiz yazılımın perakende sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılamasını ve esnek yapıda olmasını hedefliyorduk. Yaptığımız araştırmada Nebim’in sektör tecrübesinin diğer aday firmalar arasında öne çıktığını gördük ve tercihimizi Nebim yönünde kullandık.

Proje geçişi öncesi tüm adımları dikkatlice planladığımız için, geçiş esnasında herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Bu anlamda Nebim proje yöneticilerinin yakın desteğini gördük.   Özellikle perakende gibi çok dinamik bir sektörde Nebim kaynaklarımızı verimli kullanmamıza ve hızlı karar almamıza çok önemli katkı sağladı.

Uygulama aşamasında karşılaştığımız zorluklar ya da olumlu, ‘sürpriz’ olarak niteleyebileceğiniz deneyimleriniz oldu mu?

Öncelikle merkez personelimiz ve Nebim personelinin projenin en başından beri uyum içinde çalıştığını söylemeliyim.  Tüm proje safhalarında merkez ve mağaza personeli ile bilgilendirme ve eğitim toplantıları düzenledik. Bu toplantılardan elde ettiğimiz sonuçlar ile daha sağlıklı ve hızlı şekilde projede ilerleyebildik ve projenin sonuçlarını kısa sürede aldık.  Biz her proje öncesinde çok dikkatli bir çalışma yürütülmesi gerektiğini düşünüyoruz ve bu düşüncemizi uyguluyoruz.

Yaklaşık üç yıl önce tüm mağazalarımızı online sisteme getirme planımız vardı. Gerek bizim tüm altyapı ve eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmemiz gerekse Nebim ekibinin desteği ile tüm mağazalarımızı online sisteme yarım iş gününde geçirdik.

Önümüzdeki dönemler için Nebim ile ilgili planlarınız nelerdir?

Şu an firmamızda üç yeni proje yürütüyoruz. Bunlar Kurumsal Halojen, Ürün Dağıtım ve Kapora uygulamaları. Gerekli eğitim ve test faaliyetlerini tamamladık ve bu programları canlı kullanıma geçtik. Önümüzdeki dönemde özellikle mobil uygulamaların ve Nebim iş zekâsı çözümlerinin kullanımının daha da artacağını ve önem kazanacağını düşünüyorum. Önümüzdeki dönemde işbirliğimizi artırarak sürdürmeyi planlıyoruz.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email