İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Olgar: Nebim V3 Mobil Mağaza ile Mağaza İçi Operasyonlarımızı Daha Hızlı ve Verimli Bir Şekilde Yönetiyoruz

Sporu ve sporcuyu destekleyen ve tüm iş süreçlerini Nebim V3 ERP ile yöneten OLGAR, Nebim ile yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. OLGAR ERP ve Stok Kontrol Uzmanı Alper Hacışahinoğlu, Nebim V3 Mobil Mağaza projesi hakkında görüşlerini paylaştı.

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız? 

Olgar şirketler grubu 1989 yılında kurulmuş olup spor temelli çalışma prensibiyle faaliyetlerine devam etmektedir. Türkiye’de çok yaygın olmayıp firmamızın çabaları sayesinde ilerlemiş spor dallarında şu anda aktif olarak destekte bulunmaya, tenis, kayak snowboard, koşu etkinlikleri ile destek amaçlı organizasyonlarımıza devam etmekteyiz. Olgarlar temel olarak sporu ve sporcuyu destekleyen, gerekli outdoor ya da indoor malzemelerin tedariğini sağlayan bir firmadır. 

Projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız? 

Sıfırdan bir geçiş olduğu için her yeni başlangıçta olduğu gibi başta bazı ufak sorunlar mevcuttu. Bunlar Nebim ekipleri tarafından oldukça hızlı bir şekilde çözüldü. Bu sistemde herhangi bir entegrasyon sorunu aslında başlangıçta yaşamadık. Zaten farklı bir program kullanıyorduk ve geçiş aşamasında paralel yürütmeye çalıştık.  Proje sürecindeki sorunlar Nebim ekiplerinin hızlı çözümleriyle şu anda tamamen Nebim V3 Mobil Mağaza uygulamasıyla ilerlemekteyiz. 

Başlangıçta uygulamada satış ekranımız yoktu. Sonrasında satış bölümünün de eklenmesi ile şu an mağazadaki ön ofis ve arka ofis işlerimizi pratikleştiren bir hale geldi. Çünkü uygulama üzerinde çok büyük bir fonksiyonel zenginlik var. Yani mağazadaki arkadaşlar, kendi kasalarında kullandıkları aşağı yukarı her şeyi el terminallerindeki Nebim V3 Mobil Mağaza uygulamasıyla da yapabiliyorlar. Bu da mağazalarımızda hem kasada hem de arka ofis işlerinde çalışan arkadaşlarımıza hız ve hareket özgürlüğü sağlıyor.

Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir? 

En önemli faydalardan biri araka ofis işlerinde artık yüksek adetli ürün kabullerini kasa etrafında yapmaktan tamamen kurtulmuş olmamız diyebilirim. Çünkü Nebim V3 Mobil Mağaza uygulamasının verdiği özgürlük çok daha fazla fayda ortaya koyuyor. Mağazada çalışan arkadaşlarımızın artık mağaza içinde misafirler bulunurken ürün kabul yapmasına gerek kalmamış durumda. Depo alanında bir arkadaşımız ürünleri Nebim V3 Mobil Mağaza uygulaması ile okutarak normal bilgisayarında yaptığı şekilde eksik ve farkları görerek işlemlerini devam ettirebiliyor. 

Bunun dışında bilindiği gibi sayım işlemi bizler için stok kontrol tarafında çok önemli.  Mağaza ürünlerindeki eksik ve fazlayı fiilen kendi analiz yapabiliyor. Nebim V3 Mobil Mağaza uygulaması ile pratik bir şekilde mağaza sayım işlemlerimizi mobil olarak yapabiliyoruz. Eski sistemde olsaydı, bir mont sayılacağı zaman bütün montları kasaya getirip marka bazlı sayıp sonrasında tekrar yerlerine yerleştirmek gibi yorucu bir süreç vardı. Bunlarla uğraşmasına artık gerek kalmadı. Mağazadaki arkadaşımız mağazada istediği lokasyona gidiyor, istediği ürünleri sayıyor buna göre fark raporunu çekerek kontrolünü sağlayabiliyor.  Bu da dediğim gibi mağazanın envanter kontrolü için çok büyük bir artı sağlayan sayım işlemlerini daha pratik ve hızlı yapmamızı sağlıyor. 

Satış tarafında da nakit satışlar ve sipariş girişleri için oldukça faydalı bir uygulama. Özellikle kasanın yoğun olduğu zamanlarda misafirimizi kasada bekletmeden reyonda beğendiği bir ürün için nakit alışverişi tamamlatabilir durumdayız. Bu özelliklerde mağaza satış işlemlerinde daha hızlı hareket edebilme faydası sağlıyor. 

Nebim V3 Mobil Mağaza uygulamasını keşfetmek için tıklayın>>

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email