İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Reis Kuyumculuk: Nebim V3 ile Kuyum Sektörünün Gereksinimlerine Uygun Bir Şekilde Süreçlerimizi Yönetirken, Zamandan Tasarruf Ediyoruz

Kuyum sektöründe önemli bir marka olan Reis Kuyumculuk iş süreçlerini Nebim V3 ERP ile yönetiyor. Reis Kuyumculuk Proje Müdürü Kübra Börtlüoğlu, Nebim V3 ERP projesi hakkında görüşlerini paylaştı.


Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

“Reis aslında 1982’den beri faaliyet gösteren eski ve köklü bir firma. 1982’de tek dükkân olarak hayatına başlamıştı. Daha sonra 2010 yılında ikinci neslin işi ele alması ile birlikte sektöre yeni bir dinamik kazandırdı ve klasiğin dışında kuyum sektöründe daha sade, minimal modelleri ön plana çıkardı. Günlük hayatta da kullanılabilecek modellere ağırlık vererek sektöre farklı bir yön verdi diyebilirim.”  


Nebim V3 ile süreci nasıl yönetiyorsunuz, işleyişi anlatabilir misiniz?

“Sizin de bildiğiniz gibi tüm geçiş süreçleri zorlu olur. Biz de bu zorlukları yaşadık. Zaman zaman da bu zorlukları yaşamaya devam ediyoruz. Çünkü köklü bir değişiklik yaptık açıkçası. Ancak tek mağaza olarak başladığımız bu yolda şu anda online ile birlikte beş mağazaya çıkmış bulunmaktayız. Bu süreçte de araştırmalarımız sonucu Nebim ile bir araya gelmeye karar verdik. Çok fazla araştırma yaptık ve en sonunda Nebim ile çalışmaya karar verdik. Bu aşamada Nebim’i tercih etmemizin sebebi, perakende sektöründe çok iyi olmasıydı. Ama bizim mücevherat sektöründe olmak gibi bir farkımız vardı. Mücevherat sektörü perakende sektörüne göre biraz daha karmaşık. Bu süreçte de stokların takiplerinin yapılması en önemli noktalardan birisi. Öte yanda e-Arşiv ve e-Fatura gibi e-Dönüşüm süreçlerinin de hayata geçirilmesi çok önemliydi. Maliyetlerin hesaplanması, raporlanması ve muhasebe süreçlerinin yönetilmesi hususunda da Nebim’in sunduğu avantajlar bizim için geçiş ve tercih etme sebeplerimizin en büyük nedenlerindendir diyebilirim.”


Bu projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi paylaşır mısınız?

“Nebim ile tanıştıktan sonraki sürecimizde kullanmış olduğumuz hizmetlerin aynı sistem üstünden yapılabilmesi ve şeffaflık en önemli tercih etme sebeplerimizden biriydi. Mücevherat sektörü diğer sektörlerden ayrılan bir sektör çünkü maliyet hesaplaması, stokların giriş kısmı, tutarlar, faturaların kesilmesi bunlar hep yeni bir maliyet hesaplamasına yol açıyordu. Bunların faturalaması farklı ve girişleri farklı. Burada gramlar ve işçilikler devreye giriyor. Dolayısıyla mücevherat sektörünün perakenden çok farklı olması ve çok detay gerektiren bir sektör olması süreci doğru bir şekilde yönetebileceğiniz bir sistemle çalışmanızı kaçınılmaz kılıyor. Bu süreci de Nebim ile birlikte geliştirdik ve ihtiyaçlarımıza göre geliştirmeye de devam ediyoruz. Büyük bir çoğunluğunu da tamamladık. Teknoloji ilerliyor, perakende sektörü de ilerliyor bu sebeple tüm yenilikler için birlikte omuz omuza çalışmaya devam ediyoruz.” 


Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

“En önemli faydası zaman. Çünkü operasyonel süreç bizim için çok fazla zaman kaybı yaratıyordu. Uygulamaya geçtiğimizden beri zamandan çok fazla tasarruf ettik diyebilirim. Diğer yandan stok takibi, raporlama sistemleri ve tüm dünyada yaygın hale gelen e-Ticaretin işleyişindeki düzenlemelerle birlikte güncellemelere açık olarak devam etmesi ve sistemin geliştirilebilmesi bizi bu noktada Nebim ile buluşturdu ve geliştirmeye de birlikte devam ediyoruz diyebilirim.” 

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email