İLETİŞİM DEMO TALEBİ

Ev Shop: Nebim V3 ile Tüm İşlemlerimizi Entegre ve Kolay Bir Şekilde Gerçekleştirebiliyoruz

Taksitli perakende satışta önemli bir marka olan Ev Shop, tüm süreçlerini Nebim V3 ERP ile yönetiyor. Ev Shop Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Mert Kama Nebim V3 ERP ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Firmanızdan kısaca bahsedebilir misiniz?

“Firmamız 1982 yılında kurulmuştur. Dayanıklı tüketim ve ev mutfak araç gereçlerinde belirli bir ürün yelpazesi olan, bu alanda müşterilerine hizmet veren bir kuruluştur.  Geleneksel kanal olarak bilinen sektörde Türkiye çapında 33 tane çok katlı zincir mağazası olan bir işletmeyiz.”

Nebim V3 ile süreci nasıl yönetiyorsunuz, işleyişten bahsedebilir misiniz?

“Nebim V3 programına bir senedir hakimiz. Nebim V3 programındaki yönetim sürecini şu şekilde özetleyebilirim. Programı birçok departmanda kullanıyoruz. Çok fonksiyonlu bir program. Bize isteklerimizi ve raporlarımızı sorunsuz bir şekilde temin ediyor. İstediğimiz sonuçları anlaşılabilir bir şekilde verip bunu iyi analiz edilmiş bir şeklinde çıkartıyor. Departmanlardan aldığım referanslara göre de kullanımı rahat ve istediklerine rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar. İşleyişimiz merkezimiz ve mağazamız olmak üzere iki şekilde. İki bölgemiz var. Bunları mağaza kullanıcılarımız ve merkez kullanıcılarımız olarak ikiye ayırıyoruz. Mağazada bilgi işlem personellerimiz müşterilerimizin taleplerine göre işlemlerini mağaza bilgisayarlarından işleme alıp gerekli dokümanları oluşturduktan sonra işlem bizim merkez datamıza entegre oluyor ve biz buradan satışları ve müşteri bilgileri gibi bilgileri merkez ofisimizden takip ediyoruz.”

Bu projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

“Bu projeyi uygulamaya alırken biz eski programdan zaten aşına olduğumuz için çok fazla problem yaşamadık. Takdir edersiniz ki her yeni programa entegre olurken ufak da olsa problem oluyor. Nebim ile karşılıklı bu durumların üstesinden gelebildik. Buda bizi mutlu etti.”

Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

“Nebim V3’ün bize sağladığı en önemli faydalar, az önce de belirttiğim gibi birçok departmanda kullanıyoruz. Finans, müşteri hizmetleri, satın alma, online, mağazalar. İşlemlerin zaten ilk başlangıç yeri mağaza oluyor. İlk önce mağazadan senetli işlemler yapılıyor. Sonra onlar bizim datamıza düşüyor. Datamızda bunu insan kaynakları, müşteri hizmetleri, finans, muhasebe hepsi denetleyip kendilerine ait olan dataları alıp, süzgeçten geçirip bizim önümüze sunuyorlar. Bizde bunları inceliyoruz. Bunun dışında birçok kapsamı var Nebim V3’ün. Stok takibi, güncel stoklarımıza veya marka stoklarımıza inebiliyoruz. İstediğimiz tüm datalara hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabiliyoruz. Öte yandan e-Ticaretimizi de Nebim V3’e entegre ettik. Orada kendimize ait bir e-Ticaret mağazası açtık.  Tüm ürün ve resim bilgileri Nebim V3’ten web sitemize gidiyor. Fiyat ve stok tipleri hepsini görebiliyoruz. e-Ticaret mağazamızın cirosuna, stokuna, bakiyesine, müşteri sayısına her şeyine kolaylıkla ulaşabiliyoruz.

En önemli faydalardan bir tanesi de Online Taksit Tahsilat oldu. Pandemi döneminde müşterilerimiz mağazalara gelemedikleri için online taksit tahsilatlarını bizim web sitemiz üzerinden yaptılar. Bunun için nebim bize bir ödeme linki oluşturdu. Bu ödeme linkini web sitemize entegre edince müşterilerimiz oraya girip kendi hesaplarına erişip ödemelerini yaptıkları zaman sistemden hızlı bir şekilde düştü.”

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email